na úvodní stranu přeskočit menu
 

Dobrá knížka podporuje naučný hudebně-dramatický pořad pro školy

Besedy se žáky o Husově životě a odkazu se skladbami a písněmi z oratoria Mistr Jan Hus v podání autora Richarda Pachmana pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Součástí představení je i citace u kapitoly „Mistr Jan Hus“ z knihy Richarda Pachmana „Jak chutná život“. Tato kapitola je koncipována tak, jako by ji psal student Karlovy univerzity žijící na přelomu 14. a 15. století v Praze, který se setkává s Husem na univerzitě, chodí na jeho kázání a cestuje do Kostnice, kde je svědkem posledního Husova slyšení u koncilu v Kostnici, jeho odsouzení i upálení.
V učebnách a menších sálech je ideální uspořádání takové, aby žáci a studenti seděli v půlkruhu kolem Richarda Pachmana, ale ani běžné třídní uspořádání není překážkou. Pro maximálně 40 žáků a studentů není třeba zvukové aparatury, pouze CD přehrávač, ze kterého je pouštěna doprovodná hudba a sbory, k nimž zpívá akusticky R. Pachman písně z oratoria. Pro větší sály a počet žáků je potřeba zvuková aparatura, kterou může zajistit škola nebo agentura R.P.Music.

Další informace:
www.kmol.cz/akce/371-richard-pachman/
jicinsky.denik.cz/kultura_region/jicin-richard-pachman-v-roli-jana-husa-20120609.html
knihovnajicin.rajce.idnes.cz/7.6._Richard_Pachman/

Iva, 12.08.2012
přejít na začátek článku
přejít na menu